24 Ağustos 2015 Pazartesi

Hakem Değerlendirmesi 2.Hafta

2.HAFTA

BEŞİKTAŞ 1-2 TRABZONSPOR

Hakem: Ali Palabıyık

Bülent Yavuz: Beşiktaş'ın attığı golden önce kullanılan serbest vuruşta topun durması gerekirdi gol iptal edilmeliydi hakem yanlış karar verdi. Beşiktaş'a çıkan kırmızı (2 sarı) doğru,Trabzon'un penaltı beklediği pozisyonda top oyunda olmadığı için penaltı olmaz,Trabzon'un iptal edilen golünde karar doğru.

Serdar Tatlı: Beşiktaş'ın attığı golden önce kullanılan serbest vuruşta topun durması gerekirdi gol iptal edilmeliydi hakem yanlış karar verdi.Beşiktaş'a çıkan kırmızı (2 sarı) doğru,Trabzon'un bir penaltısı verilmedi.Bu pozisyonda Beşiktaş'a 1 sarı kart çıkmadı. Beşiktaş'ın kesilen atağında karar yanlıştı.

Ali Aydın: Beşiktaş'a çıkan kırmızı (2 sarı) doğru

Benim değerlendirmem: Beşiktaş'ın attığı golden önce kullanılan serbest vuruşta topun durması gerekirdi gol iptal edilmeliydi hakem yanlış karar verdi. Beşiktaş'a  çıkan kırmızı (2 sarı) doğru,Trabzon'un penaltı beklediği pozisyonda top oyunda olmadığı için penaltı olmaz o pozisyonda Beşiktaş'a çıkmayan 1 sarı kart var.Trabzon'un iptal edilen golünde karar doğru. Beşiktaş'ın kesilen atağında karar yanlıştı.

ÇAYKUR RİZESPOR 1-1 FENERBAHÇE

Hakem: Cüneyt Çakır

Bülent Yavuz: Fenerbahçe aleyhine çalınan penaltı ve pozisyondaki sarı kart doğru

Serdar Tatlı: Fenerbahçe aleyhine çalınan penaltı ve pozisyondaki sarı kart doğru

Ali Aydın: Fenerbahçe aleyhine çalınan penaltı ve pozisyondaki sarı kart yanlış

Benim değerlendirmem: Fenerbahçe aleyhine çalınan penaltı ve pozisyondaki sarı kart yanlış,Rizesporlu oyuncuya hakemi aldatmadan dolayı sarı kart çıkmalıydı.Fenerbahçe'nin ceza sahası içinden kullanacağı bir çift vuruşu vermedi. Faul standartı Fenerbahçe aleyhineydi.Mehmet Topal'ın ceza sahası içinde yerde kaldığı penaltı kokan pozisyonun tekrarı gösterilmediği için yorum yapamıyorum.

GALATASARAY 1-2 OSMANLISPOR

Hakem: Hüseyin Göçek

Bülent Yavuz: Galatasaray'ın ofsayt diye kesilen gol pozisyonunda karar yanlıştı.Galatasaray'a çıkmayan 3 sarı kart var. Bu oyunculardan Sneijder daha sonra kart gördü.

Serdar Tatlı: Galatasaray'a çıkmayan 3 sarı kart var.

Ali Aydın: Genel olarak iyi bulmuş.

Benim değerlendirmem: Bülent Yavuz ile aynı
Hakem Değerlendirmesi 1.Hafta

Hiç yorum yok :