22 Mayıs 2017 Pazartesi

Avrupa Şampiyonu FENERBAHÇEGeçen sezon son ribaundu alamamıştık ( Dil Söyler,Kalbim Ağlar ).
Bir sene o ribaundu almak için bekledik, sonunda o gün geldi. Basketbol açısından baktığımda rahattım çünkü en iyi bizdik ama 2006'dan beri süre gelen kaderimiz son periyotta fark 15'e çıktığında bile beni korkutuyordu.

Sonunda çok istediğimiz bir finali kazandık.Bu müthiş takım Fenerbahçe tarihine geçti. Yıllar sonra Fenerbahçeliler bu günleri 103 gollü şampiyonluk gibi, Aykut Kocaman'ın 96'daki golü gibi gelecek nesillere anlatacak. Bir baba ilk kez basketbol maçına götürdüğü oğluna Udoh'un bloklarıyla beraber karakterini anlatacak. Kalinic'in Final-Four'daki kusursuza yakın oyununu anlatacak.İki arkadaş bu günleri yad ederken biri "Hatırlar mısın? Vesely'i ne uçardı be" diyecek.Diğeri "Bir de Antic vardı,pek oynamazdı ama en kritik anlarda oyuna girip işi bitirirdi." diye cevap verecek. Yıllar sonra bir basketbol maçında oyun sıkıştığında milyonlarca insanın aklına Bogdanovic gelecek. Kaçan üçlüklerden sonra insanlar "Zamanında bir Dixon vardı." diye girecek söze. Bir başkası "Ben o gece salondaydım,maçın sıkıştığı anda Sloukas üçlüğüyle bizi rahatlatmıştı." diyecek. "Maçtan sonra Datome'nin saçlarını kesmişlerdi,biz de dakikalarca 'Her şeyden vazgeçtim ama bir senden vazgeçemem' diye bağırmıştık." diye ekleyecek. Nunnaly'nin çabası, Melih'in kaptanlığı anlatılacak. Ahmet,Berk,Barış,Egehan,Bennett unutulmayacak.

Hepsi bir yana ülkede basketbol devrimi yapan Obradovic, Fenerbahçe tarihinin en özel karakterlerinden biri olarak hatırlanacak.

Fenerbahçe dün Avrupa şampiyonu oldu,Türkiye'nin her köşesinde Fenerbahçeliler, Fenerbahçe'yi halktan koparmaya çalışanlara gerekli cevabı verdi. Fenerbahçe büyüklüğüne yakışan insanlarla,doğru bir plan çerçevesinde çalışırsa neler olacağını gördük. Belki dün bir sürü çocuk Fenerbahçeli oldu. Lisanslı ürünleri olmadığı için bazı dalkavuklar tarafından "dip" diye tanımlanan insanlar Fenerbahçe'ye zirveyi yaşattı."Fenerbahçe Türkiye'dir." sözünün doğruluğu bir kez daha ispatlandı, Fenerbahçeliler meydanları doldurarak adeta "Fenerbahçe halktır." diye haykırdı.

Anadolu'nun ve Dünya'nın her köşesinde en çok da çocukların yüreğinde yaşa FENERBAHÇE...

Hiç yorum yok :